Romantyczne miejsca na wakacje

 

Na typowo romantyczne wakacje we dwoje możemy pojechać wszędzie tam, gdzie spędzimy czas razem, bez pośpiechu i wiszących gdzieś nad głową problemów oraz obowiązków. Możemy wybrać coś bardzo oczywistego, egzotycznego albo oryginalnego.

Wybierając miejsce na romantyczne wakacje musimy wziąć pod uwagę, jakie krajobrazy nas interesują. Czy wolimy spędzić wspólny czas na łonie natury czy w gwarnym mieście. Dzięki temu łatwiej będzie wybrać nam najlepszą lokalizację.

Paryż lub Wenecja

Dwa niezwykłe miasta zakochanych, pełne niezwykłych kolorów, miejsc oraz magii unoszącej się w powietrzu. Miejsca, których nikomu nie trzeba przedstawiać, ponieważ od razu kojarzą się z romantyzmem, miłością oraz związkiem. W Paryżu możemy godzinami spacerować, zwiedzać obowiązkowe punkty na turystycznej mapie i korzystać z wielu atrakcji. Wieża Eiffla, Muzeum Luwr czy Łuk Triumfalny to tylko niektóre z wartych zobaczenia miejsc. Do tego słodkie śniadania, chrupiące bagietki, sery i wino – czego więcej potrzeba zakochanym? Podobną atmosferę odnajdziemy w Wenecji – mieście tysiąca mostów, usytuowanym na kanałach i wodzie. Wąskie, klimatyczne uliczki zachęcają do spacerów, okazały plac św. Marka do zwiedzania, a to wszystko okraszone smakiem przepysznej pizzy, makaronu oraz najlepszych na świecie lodów.

Egzotyczna Tajlandia

Egzotyczne wakacje spędzipaar am strandmy w kraju słońca i świątyń, czyli Tajlandii. Z pewnością znajdziemy tam wyjątkowe miejsce, gdzie zachowamy prywatność oraz spokój, przy jednoczesnym spotkaniu z zupełnie inną kulturą oraz obyczajami. Szczególnie godne uwagi są pojedyncze, spokojne wyspy, gdzie zaznamy prawdziwego wypoczynku z dala od zgiełku, będziemy mogli pobyć tylko ze sobą i cieszyć się ze swojej wzajemnej obecności. Ceny w Tajlandii są bardzo korzystne, dlatego warto wynająć chatkę położoną nad wodą czy w sąsiedztwie bujnej, egzotycznej roślinności. Na miejscu będziemy mieli też okazję spróbować niecodziennych przysmaków i poddać się relaksującemu masażowi czy innym zabiegom pielęgnacyjnym.

 

Gruzja dla towarzyskich

Romantyczny wypad może kojarzyć się z wieloma miejscami, ale nie z Gruzją. Jednak może się okazać, że dziewicze, niezwykłe krajobrazy będą najlepszym kierunkiem na romantyczne wakacje we dwoje. W Gruzji jest nie tylko pięknie, ale też tanio. Możemy wypoczywać nad Morzem Czarnym, odkrywać góry i skalne miasta,  zabytkowe Stare Miasto w Tbilisi, ukryte wśród gór klasztory. Kraj ten kryje niezwykłe historie, tajmenice i legendy, a mieszkańcy o ponadprzeciętnej gościnności zasypią nas opowieściami, słynnymi gruzińskimi potrawami oraz winem własnej produkcji.

Marokańska magia

Jeśli ciągnie nas do niezwykłej przygody oraz miejsc trudnych do zapomnienia koniecznie weźmy pod uwagę wyjazd od Maroko. Kameralne hotele, ciepła, piękna plaża oraz wyjątkowa atmosfera to coś dla prawdziwych podróżników. Na miejscu możemy. m.in. nocować w namiocie na pustyni, podziwiając gwiazdy albo uczestniczyć w produkcji olejku różanego. Ponadto w Maroko znajdziemy ciekawe propozycje noclegu, wycieczek po miejscowych targach i niepowtarzalnej okazji spróbowania świeżych owoców oraz orientalnych przypraw. Niezwykłą, romantyczną atmosferę gwarantują też ciepłe, niewystępujące nigdzie indziej kolory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.