Gdzie pojechać w podróż poślubną?

 

Jeśli marzysz o niezwykłej przygodzie podczas swojej podróży poślubnej, pragniesz odkryć nieznane i zarazem najpiękniejsze miejsca, stworzone przez naturę Nowa Zelandia będzie strzałem w dziesiątkę. Nie bez powodu nazywana zieloną wyspą posiada przekrój przez wszystkie cudy i twory przyrody.

Nowa Zelandia to wyspa, położona na południowo-zachodnim Pacyfiku. W rzeczywistości składa się z dwóch głównych wysp oraz szeregu mniejszych. Bez wątpliwości wyprawa w ramach podróży poślubnej na drugą stronę globu będzie niezapomnianym przeżyciem. Na miejscu warto wynająć samochód, ponieważ z pomocą transportu publicznego nie zawsze dotrzemy we wszystkie te miejsca, które są najpiękniejsze i najbardziej dziewicze. A tylko w taki sposób zobaczymy prawdziwą, naturalną Nową Zelandię w całej swojej okazałości.

Wiadomości praktyczne

Do wjazdu na teren Nowej Zelandii, który potrwa mniej niż 3 miesiące nie potrzebujemy wizy. Na miejscu spotkamy bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową oraz gastronomiczną, więc nie musimy się martwić o te aspekty podróży. Warto na miejscu zawsze być zaopatrzonym w prowiant i wodę, kiedy wybieramy się w dłuższą podróż pomiędzy poszczególnymi punktami. W Nowej Zelandii wszyscy mówią w języku angielskim, więc nie będziemy mieć problemu z komunikacją, jeśli znamy ten język choć w wersji podstawowej.

Attractive couple

Coś dla ciała i ducha

W Nowej Zelandii można robić i zobaczyć wszystko. Od przepięknych, zapierających dech w piersiach masywów górskich, krystalicznych jezior oraz monumentalnych wodospadów, aż po niezwykłe plaże. W każdym z tych miejsc czeka na nas stworzony przez naturę niesamowity krajobraz. Przed nami zatem wyjątkowe czarne plaże na Piha Beach, gdzie oprócz spacerów będziemy mogli posurfować. W okolicy miasteczka Rotorua znajdziemy wulkaniczne wzgórza, z których do tej pory unosi się nieznośny zapach siarki. W Nowej Zelandii nie brakuje też fiordów, czy lodowców. Te drugie to np. Franz Josef i  Fox, gdzie przy dobrej pogodzie możemy wsłuchać się w odgłosy fal i szczepiących lodowców. Warto zatrzymać się w miasteczku Wanaka, w którym możemy wybrać się na spacer lub przejażdżkę rowerem. Znajduje się tam szczyt Mt Roy, z którego rozciąga się jeden z najpiękniejszych krajobrazów całej Nowej Zelandii. Podążając do Milfors Sound zobaczymy natomiast niezwykłą trasę usianą w jeziora i wodospady oraz zaśnieżone szczyty. Będąc na zielonych wyspach koniecznie trzeba wejść na najwyższy szczyt Nowej Zelandii (3724 n.p.m). Znajdziemy tam wiele tras trekkingowych, z których możemy obserwować jeziora oraz lodowce, w tym niezwykłe i przerażające zjawisko ich topnienia.

Wyjazd dla dwojga

Nowa Zelandia to idealne miejsca na wyjątkową podróż we dwoje, aby się wyciszyć, zbliżyć do siebie i natury. To zapierające dech w piersiach krajobrazy, namalowane przez przyrodę obrazy, których trudno szukać gdziekolwiek indziej. Warto choć raz w życiu wybrać się na taką wyprawę, która może być idealnym początkiem wspólnej nowej drogi życia. Możemy wykorzystać ten czas na sporządzenie planów na dalsze lata oraz obranie celu kolejnych podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.